پیلاتس چیست

پیلاتس چیست

به نام خدا

جی پلی

پیلاتس چیست :

می توان گفت پیلاتس به وسیله شخصی مرتبط با این اسم یعنی ژوزف پیلاتس ( متولد آلمان ) انجام شده است . او معتقد بود که سلامت جسمی و ذهنی ما ارتباز نزدیک به هم دارند که باید به آن اهمیت داد . روش تحت تاثیر او از شکل ورزش های غربی چون ژیمناستیک ، بوکس ، کشتی فرنگی بوده است . ما در جی پلی می خواهیم شما را با این ورزش و شیوه های صحیح آن آشنا کنیم همراه ما باشید .

جی پلی

ورزش پیلاتس چگونه است :

این ورزش با تاکید خاص برقدرت مرکزی برای سلامت و بهبود عمومی بدن است که آن را تقویت می کند . درباره تمرینات پیلاتس روی یک تشک و با استفاده از تجهیزات ویژه مثل
Reformer انجام می شود . گفته می شود در ابتدا ژوزف پیلاتس بیش از 500 تمرین برای سیستم خود ابداع کرد که در آن 34 ورزش مورد استفاده قرار گرفتند .
این ورزش به صورت تک یا گروهی انجام می شود و فقط توجه داشته باشید اگر بیماری دارید که نیاز است مراقب باشید با مربی یا دکتر خود مشورت کنید .
این ورزش مجموعه ای از حرکاتی می باشد که با تمرکز برای استفاده همزمان از ذهن و جسم از جاذبه ، وزن بدن و دستگاهای مخصوص که برای افزایش مقاومت شما کمک می گیرد و ماهیچه های تثبیت کننده ی بدن شوند .

ورزش پیلاتس توصیه پزشکان :

این ورزش مفید برای ماست و در این زمینه جاناتان بستر موسسه ی مراقبت های ورزشی (تخصصی انگستان ) کنترل بدن نوعی پیلاتس است و به طور خاص گفته می شود روی بازسازی تمرکز می کند و پزشکان آن را برای بیماران با انواع جراحی توصیه می کنند .

جی پلی :   محمد علی کلی

جی پلی

کلاس های پیلاتس :

در کلاس های پیلاتس از تشک استفاده می شود که خب گفته می شود امروزه وسایل مختلفی برای انجام ورزش پیلاتس در بازارها موجود است ، از جمله ریفورمرها ، کادیلاک ها ، صندلی ها ، و استوانه های مخصوص . ( ریفورمر تختی است که یک بستر کشویی دارد و تعدادی طناب مقاومت به دوسرش متصل هستند )
استفاده از تشک ها بیشتر از کلاس هایی است که دستگاه دارند به دلیل اینکه حرکات و تمرین های پیلاتس روی تشک تنوع بالایی دارد و محبوب است . و همچنین برای انجام حرکات از دستگاه استفاده می شود .( پیلاتس چیست )

جی پلی

ورزش پیلاتس مناسب چه کسی است :

این ورزش برای همه سنین و سطح توانایی و تناسب می باشد و از مبتدیان گرفته تا ورزش کاران زبده می توانند انجام بدهند . در نظر بگیرید ماهیچه های مرکزی همان ماهیچه هایی هستند که لگن و استخوان پشتی را استوار می کنند تا بهترین توازن ایجاد شود . ( این یک نکته قابل توجه است ) از فواید ورزش پیلاتس برای جلوگیری از آسیب و ریکاوری سریع تر بدن گفته می شود که بعد از آسیب اکثر ورزشکاران با استفاده از ورزش هایی چون بدنسازی فقط روی عضلات ظاهری بدن خود کار می کنند و باید توجه کنید که با انجام ورزش پیلاتس در این موقعیت ها می توانید عضلات کوچک خود را نیز به کار بگیرید ( نکته اینکه عضلاتی که به داشتن تعادل ، بهبود کنترل عضلات مرکزی بدن دارند تاثیر دارد ) ( پیلاتس چیست )
کارشناسان و محققان ورزشی براین باورند که پیلاتس برای افزایش قدرت عضلات، بدون بزرگ شدن آنها بسیار عالی است ، باید بدانید تمرینات پیلاتس به زیبایی و آهستگی به شما آموزش می دهد و شما آموزش اینکه ستون فقرات خود را هم ترازی صحیح نگه دارید باعث می شود به عضلات مرکزی بدن خود نیز کمک کنید و موثر واقع شود . ( نکته قابل توجه از جمله تمرینات منظم ورزش پیلاتس باعث تقویت عضلات کف لگن برای برای زایمانی راحت تر خواهد بود )

جی پلی :   تی آر ایکس و لاغری

جی پلی

مزایای فیزیکی پیلاتس چیست :

می توان گفت تمرینات و یادگیری نحوه استفاده از عضلات مرکزی در هر ورزشی امکان پذیر می باشد . ولی در ورزش پیلاتس این رویکرد یکپارچه و تمام بدن از ابتدا آموزش می بینید . به مزایای فیزیکی پیلاتس می توان به چند نمونه اشاره کرد از جمله :
عملکرد خوب : زمانی که عضلات مرکزی قوی و یاپدار هستند به نوعی در پشت سرهم با عضلات سطحی تنه کار می کنند تا از ستون فقرات و از طریق طیف گسترده ای از حرکت های کاربردی حمایت کنند . و این کار می تواند فشار روی ستون فقرات را کاهش دهد . ( پیلاتس چیست )
انعطاف پذیری: تمرینات پیلاتس از طریق درگیری عضلانی با نیروی هسته، قدرت را افزایش می دهد ومی توان گفت انعطاف پذیری را بهبود می بخشد، و همچنین دامنه حرکت را نیز افزایش می دهد.
ثبات: گفته می شود هنگامی که ستون فقرات توسط هسته حمایت می شود، استخوان ها می توانند به حالت ایده آل در جهت ایجاد ثبات در بدن تغییر کنند.

جی پلی

کلام آخر و جی پلی :

توجه داشته باشید تکنیک هایی که در ورزش پیلاتس استفاده می شود این پیام را به ارمغان می آورد که کیفیت را برکمیت ترجیح می دهد و مثل سایر سیستم های ورزشی که بعضی ها شامل تکرارهای زیادی هستند در این ورزش اینگونه نیست . و شعار این ورزش می تواند شکم صاف ،وضعیت بهتر بدنی ، عضلاتی متعادل نتیجه یک ورزش طبیعی باشد .

صفحه نخست

تولید محتوا تیم چینود

 

تبلیغات چینود پلاس
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها