انواع ماساژ

انواع ماساژ

به نام خدا

انواع ماساژ :

یکی از روش هایی که امروزه رواج پیدا کرده است ماساژ بدن می باشد که می توان گفت بخش های مختلفی از بدن یا رویکردهای درمانی مختلف تمرکز دارند. باید بدانید که درطول انجام ماساژ شخصی که این کار را انجام می دهد یعنی درمانگر فشارهای آرام یا قدرتمندی برعضلات و مفاصل بدن وارد می آورد تا درد و تنش در آن ناحیه کاهش پیدا کند . ما در جی پلی می خواهیم شما را با چند مدل ماساژ آشنا کنیم تا در باره انواع ماساژ نکات مهمی را بیاموزید .( انواع ماساژ )

جی پلی

ماساژ بافت عمیق چیست :

گفته می شود در این روش ماساژ که مناسب برای همه می باشد ماساژهایی که درمانگر وارد می کند از ضربه های آرام اما فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیق ترین لایه های عضلات استفاده می شود که به مدت 60 تا 90 دقیقه نیز زمان می برد . در هنگام این ماساژ می توانید برهنه یا لباس زیر راحتی داشته باشید . ( مناسب برای افرادی که مشکلات عضلانی مزمن مانند : جراحت ، درد ، و عدم تعادل دارند . این مدل ماساژ گرفتگی و درد عضلانی را کاهش و اضراب را بر طرف می کند )

جی پلی

ماساژ سوئدی چیست : ( انواع ماساژ )

می توان گفت در این ماساژ کمک به از بین بردن گره های عضلانی می باشد و در حین انجام آن باید آرام باشید . برای این روش ماساژ می توانید لباس خود را در بیاورید چون وقتی روی میز دراز می کشید یک ملحفه روی شما انداخته می شود و موقع ماساژ توسط درمانگر نوبت ماساژ هر سمت شد ملحفه را کنار زده و ماساژ انجام می شود ،باید بدانید که ماساژ سوئدی برای کل بدن مخصوصا برای افرادی تنش و استرس زیاد دارند مناسب است و 90 دقیقه مدت زمان مناسب این ماساژ می باشد . ( نکته هایی که در این ماساژ رعایت می شود آرام ، تکنیک های منفعل حرکت مفاصل )

جی پلی :   مراقبت از پوست در ورزش

جی پلی

ماساژ سنگ داغ چیست :

درباره این ماساژ معروف گفته می شود که برای دوری از تنش عضلانی و یا خستگی مناسب است و شبیه ماساژ سوئدی و فقط درمانگر بجای استفاده از دست یا علاوه بر دست‌هایش از سنگ‌های داغ نیز استفاده می‌کند. این کار تنش عضلانی فرد را کاهش و همچنین جریان خون را افزایش می‌دهد، و از طریق استفاده‌ی سنگ‌های داغ درد را تسکین می‌ یابد. از جمله مفید بودن سنگ‌های داغ می توان اشاره کرد به تسکین تنش عضلانی بدن ، بهبود جریان خون ، تسکین درد ، افزایش آرامش ، کاهش استرس ، و به مدت 60 تا 90 دقیقه زمان لازم می برد .( انواع ماساژ)
( نکته قابل توجه اینکه هنگام ماساژ سنگ داغ نباید لباس به تن داشته باشید مگر اینکه یک لباس زیر راحتی بپوشید . و درمانگر هنگام انجام ماساژ سنگ داغ، سنگ‌های داغ شده روی نقاط مختلفی از سرتاسر بدن‌تان گذاشته می گذارد و بخش های مختلفی از بدن تان را ماساژ می دهد و گاهی از سنگ سرد نیز استفاده می کنند )

جی پلی

ماساژ رایحه درمانی چیست :

این ماساژ متفاوت اینگونه است که درمانگر فشار های آرام با استفاده از روغن‌های معطر ترکیب می‌کند. ( در این روش درمانگر تصمیم می‌گیرد چه نوع روغن معطری استفاده کند، ولیکن می توانید خود نیز تصمیم بگیرید چه روغنی برای ماساژ می خواهید استفاده شود . همچنین در طول ماساژ، در حالی که از طریق پخش کننده‌ روغن معطر را استنشاق می‌کنید و از طریق پوست‌تان آن را جذب می‌کنید تمام بدن‌تان ماساژ داده می‌شود. در این روش ماساژ لباس داشتن اختیاری می باشد . و مدت 50 تا 80 دقیقه زمان می برد .( انواع ماساژ)
تاثیر ماساژ رایحه درمانی : ماساژهای رایحه درمانی برای کسانی که درمان عاطفی نیز جزئی از برنامه‌ی ماساژ آن‌ها به شمار می‌رودخیلی موثر می باشد و در مواردی که اشاره می کنیم تاثیر گذار است از جمله :
کاهش شدید استرس و اضطراب های روزانه ، کاهش افسردگی مزمن ، تقویت خلق و خوی روحی ، برطرف کردن درد ،

جی پلی :   ورزش های همگانی

جی پلی

ماساژ تایلندی چیست :

یکی از روش های دیگر ماساژ در مانی می باشد و برای کسانی که خواستار شکل فعال‌تری از ماساژ هستند و می‌خواهند درد و استرس‌شان بر طرف شود یک ماساژ عالی محسوب می شود . گفتهمی شود در ماساژ تایلندی با استفاده از توالی یک سری حرکات که شبیه حرکت‌های کششی یوگا است بر روی کل بدن کار می‌شود . و همچنین درمانگر از کف دستان و انگشت‌هایش برای اعمال فشار به بدن‌تان استفاده می کند. مدت زمان آن بین 60 تا 90 دقیقه می باشد و می توانید لباس گشاد و راحت به تن داشته باشید . (نکته قابل توجه اینکه در این ماساژ درمانگر شما را در موقعیت‌ها و وضعیت‌ های مختلف با کشش و پیچش مواجه خواهد کرد ) این روش برای جریان خون ، سطح انرژی و انعطاف پذیری بدن خوب و مفید خواهد بود .

صفحه نخست 

تولید محتوا تیم چینود 

 

تبلیغات چینود پلاس
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها